تبلیغات
من یک یهودی ام . . . אני יהודי - جنگ 1327ش. / 1948م. ، پیروزی یا خیانت اعراب ؟!
 
من یک یهودی ام . . . אני יהודי
من فقط یك یهودی هستم . . . فقط همین . . .
درباره وبلاگ


من یک یهودی ام . . .
سالهاست یهودی ام . . .
من یک یهودی ایرانی هستم و در ایران آزادانه زندگی می کنم . به اعتقاد من صهیونیسم هرگز مساوی یهود نبوده است ، بلکه این یهود بوده است که مورد سواستفاده صهیونیسم قرار گرفته است .
صهیونیسم برای برای ترساندن یهودیان اروپا ، هلوکاست را به راه انداخته است . هلوکاست هم می تواند واقعیت داشته باشد و هم نه . اما چیزی که مشخص است این است که هلوکاست برای ترساندن یهودیانی طراحی شده بود که نمی خواستند اروپا را ترک کنند .
به نظر من مردم دو دسته هستند . یا طرفدار صهیونیسم و یا مخالف آن و این هیچ ربطی به مذهب افراد ندارد . همانطور که مسیحیان صهیونیسم در اسرائیل فعالیت می کنند ، مسلمانان صهیونیسم هم در آنجا فعالیت دارند .
من اینجا آمده ام که از انسانیت دفاع کنم . انسانیتی که در مکتب صهیونیسم جایی ندارد . زمانی با کشتن یهودیان به دنبال اهداف خود بوده و زمانی با کشتن مسلمانان .
من یک یهودی ایرانی آزاد هستم . این وبسایت صرفا جهت معرفی صهیونیسم ، اهداف آن و عملکرد موافقان و مخالفان آن ایجاد شده است و به سوالات دینی به هیچ عنوان پاسخ نمی دهم .
تمام رفرنس های مطالب انگلیسی ، بر اساس ترجمه فارسی نوشته شده اند .

I am a Jew…
For years, I am a Jew…
I am an Iranian Jew and live freely in Iran. I believe Judaism is not equal to Zionism at all, though it has already been exploited by Zionists. The Holocaust may be true or not true. The fact is that Zionists made the Holocaust to scare Jews who didn’t want leave the land of Europe.
I believe there are two groups of people in the world: Pro-Zionism or Anti-Zionism. This classification has nothing to do with religion. Some Muslims, as well as Christian Zionists, are Israeli citizens and represented in Israel's population.
I am here to defend the humanity that has no place in “Zionism doctrine”. Zionists, if necessary, not only kill the Jews, but also the Muslims to achieve their goals.
I am a free Iranian Jew.
This website merely has been created to introduce Zionism, its goals, and to evaluate the performance of its advocates and opponents, not to answer religious questions of the readers.
(All referral sources in the footnotes have been translated into Persian)به دوستان ایرانی پیشنهاد می کنم این لینک را هم مطالعه نمایند .
http://www.yahoood.ir/post/32

مدیر وبلاگ : یهودی ایرانی
نویسندگان

اعراب واسرئیل

اعلام موجودیت اسرائیل ، دولت های عرب را به استفاده از حربه نظامی علیه صهیونیست ها واداشت . از این رو ، همزمان با تاسیس اسرائیل ( 25 اردیبهشت 1327ش. / 15 مه 1948م.) هواپیماهای مصری به تل آویو حمله بردند و نخستین جنگ اعراب و  اسرائیل را آغاز کردند .در پی آن ، ارتش کشورهای مصر ، عراق ، سوریه ، لبنان و اردن با حرکت به سوی تل آویو ، ساحل غربی رود اردن و اورشلیم ، به جنگ با اسرائیل شدت بخشیدند . اندکی بعد ، ارتش های عرب مناطقی چون اورشلیم ، مصعدا ، شعرهاگولان و مالکیا را به تصرف در آوردند و حتی سربازان مصری خود را به 35 کیلومتری تل آویو رساندند . با این حال ، طرفین درگیر ، قطعنامه شورای امنیت را ، که آتش بس 28 روزه ای را در خواست کرده بود ، پذیرفتند . 1


جنگ از 20 خرداد 1327ش. / 10 ژوئن 1948 دوباره از سر گرفته شد . این با ابتکار عمل با اسرائیل بود ؛ زیرا این کشور در زمان آتش بس ، خود را به سلاح هایی دیگر مجهز کرد ، بر شمار نیروهای خود افزود و چند تیپ نظامی برای اهداف ویژه رزمی ترتیب داد . بنابراین ، طی عملیات نخل ، سرو و دانی موفق به اشغال جلیله سفلی ، رامله ، لد و فرودگاه لیدا شد . به احتمال ، بنابر در خواست اعراب  از نماینده بریتانیا در شورای امنیت بود که پس از ده روز باری دیگر ، آتش بس میان طرفین برقرار شد . 2

آتش بس جدید نیز به علت دست نیافتن اسرائیل و دولت های عرب به راه حل سیاسی ، دوام نیافت و باری دیگر ، جنگ در 19 ژوئیه / 28 تیر آغاز گردید . اسرائیل در روزهای نخستین جنگ جاده نفو و منطقه بیرشوا را از دست نیروهای مصری خارج کرد و نیز در عملیات به سوی کوهستان ، هرم و زمستان ، مناطق دیگر چون جلیله علیا و بخشی از خاک لبنان را به تصرف در آورد . در نتیجه سپاه عرب در وضعیتی دشوار قرار گرفت . از این رو ، مصر با پیشنهاد ترک مخاصمه از سوی شورای امنیت موافقت کرد و سپس ، موافقت نامه صلحی میان آن کشور و اسرائیل تحت نظارت سازمان ملل متحد در 5 اسفند 1327ش. / 24 فوریه 1949م. به امضا رسید .لبنان نیز به پیروی از مصر ، موافقت نامه صلحی را در 3 فروردین 1328ش. / 23 مارس 1949م. با اسرائیل امضا کرد . اما اسرائیل ساده ترین و دشوارترین بخش مذاکره صلح را به ترتیب با عراق و سوریه در پیش داشت ؛ زیرا عراقی ها در مذاکرات صلح شرکت نکردند ، بلکه شرایط صلح اردن با اسرائیل را پذیرفتند . همچنین ، اسرائیل ، سوریه را نیز به ترک مناطق مورد ادای خود وادار کرد . 3

از مهمترین پیامد های جنگ 1327ش. / 1948م. عبارتند از :

1.       تمامی خاک فلسطین به استثنای کرانه باختری و نوار غزه به اشغال اسرائیل در آمد . این سرزمین ها ، 40% بیشتر از سهمی بود که قطعنامه 181 سازمان ملل متحد به اسرائیل واگذار کرده بود .

2.       از آن پس ، مسئله ای به نام مسئله آوارگان فلسطینی پدید آمد که حدود هفتصد هزار نفر را در بر می گرفت . آوارگان افزون بر این که مشکلاتی را برای کشورهای میزبان به وجود آوردند ، موجب به اکثریت رسیدن یهودیان در مناطق اشغالی شدند .

3.       پس از جنگ ، مجلس اردن کرانه باختری را به خاک این کشور ضمیمه کرد ، اما به گونه ضمنی حق تعیین سرنوشت اعراب فلسطینی را بر آن به رسمیت شناخت . مصر با گماردن یک فرماندار کل و تعیین یک شورای اجرایی 11 نفره و یک شورای قانونگذاری 45 نفره ، اداره غزه را به دست گرفت و بدین سان  ، فلسطین از نقشه جغرافیایی حذف شد . 4

 

 

1-      فرهنگ تاریخی - سیاسی ایران و خاورمیانه ، علی بابایی ، جلد یک ، صفحه 230 و 231

2-      فرهنگ تاریخی - سیاسی ایران و خاورمیانه ، علی بابایی ، جلد یک ، صفحه 230 و 231

3-      فرهنگ تاریخی - سیاسی ایران و خاورمیانه ، علی بابایی ، جلد یک ، صفحه 232 و 233

4-      فرهنگ تاریخی - سیاسی ایران و خاورمیانه ، علی بابایی ، جلد یک ، صفحه 463 / جغرافیای سیاسی خاورمیانه و شمال آفریقا ، درایسدل و اچ.بلیک ، صفحه 384 / فلسطین و اسرائیل ، رویارویی با عدالت ، گوئیلگی ، صفحه 41

نوع مطلب : جنگ های اعراب و اسرائیل، 
برچسب ها : جنگ 1327ش. / 1948م.، پیروزی یا خیانت اعراب ؟!، اعلام موجودیت اسرائیل، صهیونیست، تاسیس اسرائیل، تل آویو، نخستین جنگ اعراب و اسرائیل، حرکت به سوی تل آویو، ساحل غربی رود اردن، اورشلیم، جنگ با اسرائیل، ارتش های عرب، مصعدا، شعرهاگولان، مالکیا، قطعنامه شورای امنیت، عملیات نخل، عملیات سرو، عملیات دانی، جلیله سفلی، رامله، شورای امنیت، بیرشوا، عملیات به سوی کوهستان، عملیات هرم، عملیات زمستان، جلیله علیا، کرانه باختری، نوار غزه، مسئله آوارگان فلسطینی، به اکثریت رسیدن یهودیان، اعراب فلسطینی، فلسطین از نقشه جغرافیایی حذف شد، علی بابایی، فرهنگ تاریخی - سیاسی ایران و خاورمیانه، جغرافیای سیاسی خاورمیانه و شمال آفریقا، درایسدل و اچ.بلیک، فلسطین و اسرائیل، رویارویی با عدالت، گوئیلگی،
لینک های مرتبط :
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

yaahooodi001@yahoo.com