تبلیغات
من یک یهودی ام . . . אני יהודי - جنگ 1352ش. / 1973م. جنگ یوم کیپور 1
 
من یک یهودی ام . . . אני יהודי
من فقط یك یهودی هستم . . . فقط همین . . .
درباره وبلاگ


من یک یهودی ام . . .
سالهاست یهودی ام . . .
من یک یهودی ایرانی هستم و در ایران آزادانه زندگی می کنم . به اعتقاد من صهیونیسم هرگز مساوی یهود نبوده است ، بلکه این یهود بوده است که مورد سواستفاده صهیونیسم قرار گرفته است .
صهیونیسم برای برای ترساندن یهودیان اروپا ، هلوکاست را به راه انداخته است . هلوکاست هم می تواند واقعیت داشته باشد و هم نه . اما چیزی که مشخص است این است که هلوکاست برای ترساندن یهودیانی طراحی شده بود که نمی خواستند اروپا را ترک کنند .
به نظر من مردم دو دسته هستند . یا طرفدار صهیونیسم و یا مخالف آن و این هیچ ربطی به مذهب افراد ندارد . همانطور که مسیحیان صهیونیسم در اسرائیل فعالیت می کنند ، مسلمانان صهیونیسم هم در آنجا فعالیت دارند .
من اینجا آمده ام که از انسانیت دفاع کنم . انسانیتی که در مکتب صهیونیسم جایی ندارد . زمانی با کشتن یهودیان به دنبال اهداف خود بوده و زمانی با کشتن مسلمانان .
من یک یهودی ایرانی آزاد هستم . این وبسایت صرفا جهت معرفی صهیونیسم ، اهداف آن و عملکرد موافقان و مخالفان آن ایجاد شده است و به سوالات دینی به هیچ عنوان پاسخ نمی دهم .
تمام رفرنس های مطالب انگلیسی ، بر اساس ترجمه فارسی نوشته شده اند .

I am a Jew…
For years, I am a Jew…
I am an Iranian Jew and live freely in Iran. I believe Judaism is not equal to Zionism at all, though it has already been exploited by Zionists. The Holocaust may be true or not true. The fact is that Zionists made the Holocaust to scare Jews who didn’t want leave the land of Europe.
I believe there are two groups of people in the world: Pro-Zionism or Anti-Zionism. This classification has nothing to do with religion. Some Muslims, as well as Christian Zionists, are Israeli citizens and represented in Israel's population.
I am here to defend the humanity that has no place in “Zionism doctrine”. Zionists, if necessary, not only kill the Jews, but also the Muslims to achieve their goals.
I am a free Iranian Jew.
This website merely has been created to introduce Zionism, its goals, and to evaluate the performance of its advocates and opponents, not to answer religious questions of the readers.
(All referral sources in the footnotes have been translated into Persian)به دوستان ایرانی پیشنهاد می کنم این لینک را هم مطالعه نمایند .
http://www.yahoood.ir/post/32

مدیر وبلاگ : یهودی ایرانی
نویسندگان
چهارشنبه 8 تیر 1390 :: نویسنده : یهودی ایرانی
جنگ یوم کیپور
پس از مرگ جمال عبدالناصر ، انور سادات کوشید که با گرایش به غرب ، مقامات آمریکایی را قانع سازد که اسرائیل را وادار به تخلیه اراضی اشغالی در جنگ 1346ش. / 1967م. کند . اما بی حاصل بودن این اقدامات ، مصر و سوریه را بر آن داشت که در 14مهر 1352ش. / 6 اکتبر 1973م. غافلگیرانه به اسرائیل حمله کنند . در آغاز جنگ ، اعراب مناطق اشغالی اسرائیل در جنگ 1346ش. / 1967م. را باز پس گرفتند ، ولی اندکی بعد ، اسرائیل نیروهای نظامی عرب را به مواضع پیشین عقب راند و حتی بخش هایی دیگر را نیز به تصرف در آورد .


به پیشنهاد آمریکا و شوروی ( سابق ) شورای امنیت تشکیل جلسه داد و قطعنامه 339 را برای توقف جنگ و اجرای قطعنامه 242 تصویب کرد . پس از برقراری آتش بس ، قرارداد هایی جداگانه در بهمن 1352 و اردیبهشت 1353ش. / ژانویه و مه 1947م. میان مصر ، سوریه و اسرائیل به امضا رسید که بنابر آن ، اسرائیل از کانال سوئز و شهر قنیطره سوریه عقب نشست . با امضای موافقت نامه شهریور 1354ش. / سپتامبر 1975م. میان مصر و اسرائیل ، بخش هایی دیگر در امتداد خلیج سوئز به مصر بازگردانده شد .2
تلاش آمریکا برای پایان دادن به جنگ ، بیشتر برای توقف و یا کاهش پیامدهای ویران گر تحریم نفتی اعراب علیه غرب بود . این تحریم را اعراب به علت ناخشنودی از حمایت گسترده آمریکا از رژیم اسرائیل در جریان جنگ ، سامان داده بودند .ای این رو ، هنری کسینجر ، معمار سیاست خارجی آمریکا در دهه 50 شمسی / 70 میلادی ، با سفرهای پی در پی به خاورمیانه ، موفق به نزدیک کردن مواضع طرف های درگیر و انعقاد صلح میان آنها شد . این پیروزی کسینجر ، راه را برای قانع کردن مصر به منظور دستیابی به یک راه حل سیاسی با اسرائیل فراهم کرد .
از مهمترین دست اوردهای جنگ آبان1352ش. / اکتبر 1973م. فراهم آمدن زمینه های مناسب برای آغاز مذاکرات صلح خاورمیانه بود ؛ زیرا اولا ، اعراب در یافتند که به علت حمایت جدی آمریکا از اسرائیل و نیز وجود تفرقه در صفوف آنان ، قادر به شکست نظامی اسرائیل نیستند .
دوم ، اسرائیل در پی چند بار شکست از اعراب ، به واهی بودن افسانه شکست ناپذیری و لزوم همزیستی مسالمت آمیز با همسایگانش ایمان آورد .
سوم ، آمریکا از یک سو ، دارای منافع حیاتی در جهان عرب بود و از سویی دیگر ، به موجودیت اسرائیل به عنوان تنها پایگاه مطمئن استراتژیک خاورمیانه ای خود نیازی ضروری داشت و از این رو ، خواهان برقراری صلح در منطقه بود .3

1. این جنگ به نام هایی چون جنگ اکتبر ، رمضان و یوم کیپور ( روز مقدس یهودیان ) نیز مشهور است .
2. جغرافیای سیاسی خاورمیانه و شمال آفریقا ، درایسدل واچ ، بلیک ، صفحه 397
3. سیاست خارجی آمریکا در خاورمیانه ، زبیگنیو برژینسکی ، حمید احمدی ، صفحه 2

نوع مطلب : جنگ های اعراب و اسرائیل، 
برچسب ها : جنگ یوم کیپور، جنگ 1352ش. / 1973م.، جمال عبدالناصر، جنگ 1346ش. / 1967م.، مصر و سوریه، شورای امنیت، قطعنامه 242، کانال سوئز، شهر قنیطره، خلیج سوئز، تحریم نفتی اعراب علیه غرب، هنری کسینجر، مذاکرات صلح خاورمیانه، جنگ اکتبر، جنگ رمضان، یوم کیپور، جغرافیای سیاسی خاورمیانه و شمال آفریقا، درایسدل واچ، بلیک، سیاست خارجی آمریکا در خاورمیانه، زبیگنیو برژینسکی، حمید احمدی،
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 8 تیر 1390 11:10 ق.ظ
سلام یهودی خان
زیاد حرص و جوش این اعراب رو نخور. خودشون به خودشون رحم نمیکنن بعد تو میشینی براشون قلم فرسایی میکنی؟! تازه یک نیگا به دور و برت بنداز ... خودشون بالاخره خونشون به جوش اومد دارند در حکومت های خودشونو تخته میکنند نیازی هم به ما ندارند.
سوری ها رو نیگا کن دارن با دست خالی میجنگن و حکومت ایران هم از ترس از دست دادن بشار اسد رذل حیوان صفت، خفه خون گرفته هیچی نمیگه ...
بیخیال این اعراب شو عمو یک کم از وضع مملکت خودمون بنویس ... بنویس که سرمون رو عین کبک فرو کردیم زیر برف و یخ هم بزنیم صدامون در نمیاد... اینها رو بنویس عربها خودشون دارند به خودشون حال مدهند.
زیاد هم به فکر این فلسطینی ها نباش. اگر ایران موش ندونه اونها با هم مثل آدم زندگی میکنند ... یک چیزی هم بگم! اینهمه براشون دل نسوزون ... من مخاطب فلسطینی هم داشتم به تعدادی ... یک جمع بندی کلی از نظرشون رو در خصوص خودمون بهت میگم ...
از نظرشون ما دو دسته ایم: یا زرتشتی و آتش پرست هستیم که کافر محسوب میشویم و خونمون هدر هست. یا اینکه شیعه هستیم که در اونصورت هم باز خونمون به نظر اونها هدر هست... حالا تو که یهودی هستی و جای خود داری !!!

خلاصه اینکه بیا و دل برا مردم بیچاره ی خودت بسوزون ...
اگر مطالب ادبی (یا بی ادبی) دوست داشتی به وبلاگ من بیا و بخوان مرا شاید پسندیدی
یهودی ایرانییهودی در پاسخ به "سیدنارگیل نارگلیان"
سلام
متاسفانه از متن کامنت شما فقط همین رو برداشت کردم که چشم هاتون رو بستید و دهنتون رو باز کردید .
ای کاش حداقل چند تا از پست ها رو می خوندید .
براتون متاسفم که توی عصر ارتباطات و جهانی شدن ، شما هنوز قبلیه ای فکر می کنید . اینکه یک مشت زن و کودک هر روز توی فلسطین کشته می شوند ربطی نداره که عرب باشن یا فارس یا یهودی . مهم اینه که یک عده هر روز به جرم اینکه در خونه خودشون می خان زندگی کنند کشته می شن و مردهاشون به خاطر اینکه از کشورشون دفاع می کنند تروریست نامیده می شن . . .
شما می تونید به فکر خودتون و خانوادتون باشید ، اما من به فکر انسانیتی هستم که شما در عرب بودن و غیر عرب بودن می بینی . . .
چهارشنبه 8 تیر 1390 10:55 ق.ظ
eyval be to ke be be khodet eftekhar mikoni
kheyli mardi.con ehsas mikonam zehne roshani dari ma shayad betu nim ba ham karayi bokonim
age movafeghi be belage mano dustam sar bezan
khoshal misham
یهودی ایرانییهودی در پاسخ به "محمد نامی"
سلام
پیشنهاداتتون رو همین جا بنویسید شاید تونستیم با هم کارهایی بکنیم !
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

yaahooodi001@yahoo.com