تبلیغات
من یک یهودی ام . . . אני יהודי - دوره هرتصل ، بخش دوم
 
من یک یهودی ام . . . אני יהודי
من فقط یك یهودی هستم . . . فقط همین . . .
درباره وبلاگ


من یک یهودی ام . . .
سالهاست یهودی ام . . .
من یک یهودی ایرانی هستم و در ایران آزادانه زندگی می کنم . به اعتقاد من صهیونیسم هرگز مساوی یهود نبوده است ، بلکه این یهود بوده است که مورد سواستفاده صهیونیسم قرار گرفته است .
صهیونیسم برای برای ترساندن یهودیان اروپا ، هلوکاست را به راه انداخته است . هلوکاست هم می تواند واقعیت داشته باشد و هم نه . اما چیزی که مشخص است این است که هلوکاست برای ترساندن یهودیانی طراحی شده بود که نمی خواستند اروپا را ترک کنند .
به نظر من مردم دو دسته هستند . یا طرفدار صهیونیسم و یا مخالف آن و این هیچ ربطی به مذهب افراد ندارد . همانطور که مسیحیان صهیونیسم در اسرائیل فعالیت می کنند ، مسلمانان صهیونیسم هم در آنجا فعالیت دارند .
من اینجا آمده ام که از انسانیت دفاع کنم . انسانیتی که در مکتب صهیونیسم جایی ندارد . زمانی با کشتن یهودیان به دنبال اهداف خود بوده و زمانی با کشتن مسلمانان .
من یک یهودی ایرانی آزاد هستم . این وبسایت صرفا جهت معرفی صهیونیسم ، اهداف آن و عملکرد موافقان و مخالفان آن ایجاد شده است و به سوالات دینی به هیچ عنوان پاسخ نمی دهم .
تمام رفرنس های مطالب انگلیسی ، بر اساس ترجمه فارسی نوشته شده اند .

I am a Jew…
For years, I am a Jew…
I am an Iranian Jew and live freely in Iran. I believe Judaism is not equal to Zionism at all, though it has already been exploited by Zionists. The Holocaust may be true or not true. The fact is that Zionists made the Holocaust to scare Jews who didn’t want leave the land of Europe.
I believe there are two groups of people in the world: Pro-Zionism or Anti-Zionism. This classification has nothing to do with religion. Some Muslims, as well as Christian Zionists, are Israeli citizens and represented in Israel's population.
I am here to defend the humanity that has no place in “Zionism doctrine”. Zionists, if necessary, not only kill the Jews, but also the Muslims to achieve their goals.
I am a free Iranian Jew.
This website merely has been created to introduce Zionism, its goals, and to evaluate the performance of its advocates and opponents, not to answer religious questions of the readers.
(All referral sources in the footnotes have been translated into Persian)به دوستان ایرانی پیشنهاد می کنم این لینک را هم مطالعه نمایند .
http://www.yahoood.ir/post/32

مدیر وبلاگ : یهودی ایرانی
نویسندگان
سه شنبه 7 شهریور 1391 :: نویسنده : یهودی ایرانی
جنبش دوستداران صهیون

تشکیل سازمان صهیونیستی   1897  -  1904

الف) دوره هرتزل  1896-1904

.:. بخش دوم .:.

« لیو بنکر » (1891-1821) پزشک و نویسنده یهودی روسی ، که نسخت طرفدار ادغام یهود در جامعه روسیه بود ، با مشاهده ظلم و ستمی که در دهه هشتاد قرن 19 به هم کیشانش روا داشته شد ، تغییر عقیده داد و به هواداران و فعالان جنبش صهیونیستی پیوست . بنکر در سال 1882 جزوه ای با عنوان « آزادی ذاتی » را به زبان آلمانی و با امضای « یک یهودی روسی » منتشر ساخت و آن را « اعلام خطری از یک یهودی روسی به خویشاوندانش » توصیف کرد .

در این جزوه ، بنکر خلاصه افکارش را این گونه بیان کرد :
« یهود یک امت زنده نیست و یهودیان در هر نقطه ای که هستند یک غریبه محسوب می شوند و لذا جهانیان با دیده تحقیر به آنان می نگرند . . . مساوات یهود در حقوق مدنی و سیاسی به منظور بالا بردن شأن و منزلت آنها در چشم سایر ملت ها کافی نیست . . . و برای حل مشکل آنها یک راه وجود دارد و آن عبارت است از ایجاد دولت مستقل یهودی در سرزمینی مختص به یهودیان و فقط از این طریق یهودیان می توانند به عنوان امتی واحد ، برابر با دیگر امت ها به آزادی دست یابند »


وی به جنبش  « دوستاران صهیون » که در سال 1882 در روسیه به وجود آمد ، پیوست . این جنبش پس از تاسیس حواستار تشکیل جمعیت های صهیونیستی به منظور تسهیل انتقال یهودیان به فلسطین شد و خود نخستین گام های عملی را برای تامین مهاجرت یهود به فلسطین برداشت .

بدین ترتیب طرح انتقال یهودیان به فلسطین با حمایت مالی یک اشراف زاده فرانسوی به نام « ادموند جینر دی روچیلد » + حتی پیش از ایجاد سازمان جهانی صهیویستی ، به مورد اجرا گذاشته شد .

« موشه لیلینبلوم » (1910-1843) نویسنده یهودی روسی خواستار پیوستن یهودیان به صهیونیسم شد و خاخام « ساموئل موهیلیفر » (1824-1898) نخستین جمعیت دوستداران صهیون را در سال 1882 تشکیل داد .

هرچند هرتصل + معتقد بود که نوشته های بنکر را نخوانده است ولی افکار او در کتابش « دولت یهود » با اندیشه ها و نقطه نظرات بنکر در جزوه « آزادی ذاتی » بسیار نزدیک بود و به همین دلیل با اعلام تاسیس سازمان صهیونیستی از سوی هرتزل ، حدود 260 اتحادیه دوستداران صهیون در سراسر اروپا به آن پیوستند . جنبش دوستداران صهیون با وجود تشکیل سه کنگره به منظور سازماندهی  به فعالیت هایش ، موفق نشد سازمانی یکپارچه و منسجم به لحاظ فکری و عملی به وجود آورد و پس از غلبه ماهیت دینی بر این جنبش ، « جمعیت فرزندان موسی » به رهبری « احد هاآم » (1927-1856) از آن منشعب شد و این جمعیت در تبلیغ صهیونیسم بر جنبه های روحی و فرهنگی تاکید داشت و با تاسیس سازمان صهیونیستی به آن پیوست .

بر خلاف هرتصل که معتقد بود مشکل اصلی یهود ، معیشتی است ، هاآم عقیده داشت که یهودیان دنیا در درجه اول با یک بحران روحی روبه رو هستند . به همین دلیل عمده اهتمامش را بر ایجاد یک « مرکز تمدن » یهودی در فلسطین متمرکز کرد . پس از مرگ بنکر ، « مناخیم أوسشکین » (1941-1863) جای وی را گرفت و به عضویت سازمان صهیونیستی در آمد و موقعیت مهمی در آن یافت . در سال 1920 مقامات دولت روسیه جنبش « دوستاران صهیون » را منحل اعلام کردند .

پایان بخش دوم
بخش اول


نوع مطلب : تشکیل سازمان صهیونیستی، 
برچسب ها : لیو بنکر، دوستاران صهیون، ادموند جینر دی روچیلد، موشه لیلینبلوم، ساموئل موهیلیفر، احد هاآم، مناخیم أوسشکین،
لینک های مرتبط :
جمعه 17 شهریور 1391 04:08 ب.ظ
آخه چی بگم هولوکاست دروغ نیست نیست ! آها الان فهمیدم تو یه بسیجی هستی که مسلمونی و این وبلاگو راه انداختی تا سخن های احمدی نژادو تایید کنی اگه این طوری نبود وبلاگت فیلتر بود آخه بنده ی خدا چرا هولوکاست دروغه بر کتاب هولوکاست نوشته ی بابک اردشیر نیا رو بخون
یهودی ایرانییهودی در پاسخ به "sara"
سلام
دقیقا بفرمائید کجای وبلاگ نوشته شده که هلوکاست دروغ هست یا دروغ نیست ؟؟
چشمتون رو بستید و هر چی در تخیل دارید رو می نویسید ؟
دوشنبه 13 شهریور 1391 11:23 ق.ظ
با سلام
وبلاگ زیبا و دیدنی داری سعی كن با تبادل لینك بیننده ی وبلاگت رو زیاد كنی ، در صورت تمایل جهت تبادل لینك كد زیر را
<p>
<embed width="150" height="150" src="http://gadgetnews.ir/images/uploads/ads/roznews.swf"></p>
را در بخش تنظیمات وبلاگ ستون اسكریپت ها و كدهای اختصاصی قرار بدهید تا این سایت روز نیوز علاوه بر ارسال بیننده برای وبلاگتان همواره برای اطلاع از اخبار روز در دسترس شما باشد.پس از در لینك ما را برای درج لینك وبلاگتان مطلع كنید.
با تشكر مدیریت سایت
یکشنبه 12 شهریور 1391 10:51 ب.ظ
دوست عزیز من میشه لطفا ادرس یک کنیسه توی شهر تهران رو به من بدید؟
یهودی ایرانییهودی در پاسخ به "الیاس"
سلام
به این آدرس مراجعه کنید
www.iranjewish.com
شنبه 11 شهریور 1391 03:39 ب.ظ
سلام.
من از شما از شما یک پرسش دارم-چجوری از دینی که کتابش رو از دست داده پیروی میکنید؟ زیرا کتاب تورات هم اکنون وجود نداره و یهودیان تلمود رو در نظر دارن-ایا جوابی دارید؟؟
شنبه 11 شهریور 1391 03:03 ق.ظ
اپ شو دیگه،حوصلمو سر بردی!
یهودی ایرانییهودی در پاسخ به "امید"
سلام
جمع آوری مطالب ، نوشتن ، تایپ و ویرایش اونها زمان بر هست . متاسفانه گاهی کمتر فرصت می کنم به وبلاگ سر بزنم و مطالب جدید بزارم . امیدوارم شما و دوستان دیگه که کامنت های مشابه می زارید وضعیت من رو درک کنید . اما قول می دم تلاش کنم که مطالب رو زود به زود تایپ کنم .
ممنون از لطف و محبت شما . . .
جمعه 10 شهریور 1391 11:40 ب.ظ
من که نگفتم توضیح بزاری خواهش کردم که توضیح بذاری خوب توجه کن
جمعه 10 شهریور 1391 07:46 ب.ظ
راستی نگفتی چه جوری یهودی شیم
چهارشنبه 8 شهریور 1391 08:23 ب.ظ
first comment:سلام.اگه میشه در مورد عکسی که برا این مطلب گذاشتی il یه توضیح بده
یهودی ایرانییهودی در پاسخ به "زهرا"
سلام
اگر می خواستم توضیح بدم که عکس نمی زاشتم ، توضیح می زاشتم . . .
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

yaahooodi001@yahoo.com