تبلیغات
من یک یهودی ام . . . אני יהודי - كنگره دوم و سوم
 
من یک یهودی ام . . . אני יהודי
من فقط یك یهودی هستم . . . فقط همین . . .
درباره وبلاگ


من یک یهودی ام . . .
سالهاست یهودی ام . . .
من یک یهودی ایرانی هستم و در ایران آزادانه زندگی می کنم . به اعتقاد من صهیونیسم هرگز مساوی یهود نبوده است ، بلکه این یهود بوده است که مورد سواستفاده صهیونیسم قرار گرفته است .
صهیونیسم برای برای ترساندن یهودیان اروپا ، هلوکاست را به راه انداخته است . هلوکاست هم می تواند واقعیت داشته باشد و هم نه . اما چیزی که مشخص است این است که هلوکاست برای ترساندن یهودیانی طراحی شده بود که نمی خواستند اروپا را ترک کنند .
به نظر من مردم دو دسته هستند . یا طرفدار صهیونیسم و یا مخالف آن و این هیچ ربطی به مذهب افراد ندارد . همانطور که مسیحیان صهیونیسم در اسرائیل فعالیت می کنند ، مسلمانان صهیونیسم هم در آنجا فعالیت دارند .
من اینجا آمده ام که از انسانیت دفاع کنم . انسانیتی که در مکتب صهیونیسم جایی ندارد . زمانی با کشتن یهودیان به دنبال اهداف خود بوده و زمانی با کشتن مسلمانان .
من یک یهودی ایرانی آزاد هستم . این وبسایت صرفا جهت معرفی صهیونیسم ، اهداف آن و عملکرد موافقان و مخالفان آن ایجاد شده است و به سوالات دینی به هیچ عنوان پاسخ نمی دهم .
تمام رفرنس های مطالب انگلیسی ، بر اساس ترجمه فارسی نوشته شده اند .

I am a Jew…
For years, I am a Jew…
I am an Iranian Jew and live freely in Iran. I believe Judaism is not equal to Zionism at all, though it has already been exploited by Zionists. The Holocaust may be true or not true. The fact is that Zionists made the Holocaust to scare Jews who didn’t want leave the land of Europe.
I believe there are two groups of people in the world: Pro-Zionism or Anti-Zionism. This classification has nothing to do with religion. Some Muslims, as well as Christian Zionists, are Israeli citizens and represented in Israel's population.
I am here to defend the humanity that has no place in “Zionism doctrine”. Zionists, if necessary, not only kill the Jews, but also the Muslims to achieve their goals.
I am a free Iranian Jew.
This website merely has been created to introduce Zionism, its goals, and to evaluate the performance of its advocates and opponents, not to answer religious questions of the readers.
(All referral sources in the footnotes have been translated into Persian)به دوستان ایرانی پیشنهاد می کنم این لینک را هم مطالعه نمایند .
http://www.yahoood.ir/post/32

مدیر وبلاگ : یهودی ایرانی
نویسندگان
پنجشنبه 23 شهریور 1391 :: نویسنده : یهودی ایرانی

من یک یهودی ام

از ۲۸ تا ۳۱ اوت ۱۸۹۸ در شهر پازل با مشاركت ۳۴۹ نماینده از ۹۱۳ اتحادیه محلی صهیونیستی برگزار گردید. پدیده ی به اصطلاح ادغام یهود در محیط زندگی ، در راءس دستور كار این كنگره قرار داشت و هرتزل در اظهاراتش خواستار مقابله با این پدیده از سوی صهیونیست ها و تلاش ‍ گسترده آنها برای جذب اقلیت های یهودی شد. متعاقب آن صهیونیست ها با شعار « اقدام كردن در شرایط موجود» به عضوگیری در میان یهودیان با هدف زمینه سازی برای انتقال آنان به فلسطین پرداختند.
كنگره ، همچنین كمیته ای به ریاست ولفسون تشكیل داد تا موضوع تاسیس صندوق یهودی مهاجرت و اسكان را پی گیری كند. همچنین « لئوموتزكین » (۱۹۳۳-۱۸۶۷) كه به تازگی از سفر به روسیه مراجعت كرده بود گزارشی درباره ی نقطه نظرات فعالان صهیونیست این كشور در خصوص ‍ مهاجرت یهود به فلسطین و راه های گسترش آن ارایه داد.

در این كنگره برای نخستین بار موضوع حاضر نمایندگان « پرولتاریای یهودی » در رهبری سازمان صهیونیستی توسط دو یهودی روسی به نام های « نحمان سیرگین » (۱۹۲۴-۱۸۶۸) و « ژوزف حییم برینر »  (۱۹۲۱-۱۸۸۰) و یهودی فرانسوی « برنار لازار » (۱۹۰۳-۱۸۶۵) مطرح گردید.

درجریان این كنگره نشانه هایی از اختلاف نظر بین دو تفكر پدید آمد. تفكر اول به رهبری هرتزل كه بر ادامه ی تحركات سیاسی در پایتخت كشورهای بزرگ به منظور دست یابی به مجوز بین المللی (charter) تاكید می كرد، و تفكر دوم كه فعالان صهیونیست روسیه مروج آن بودند، خواستار استفاده از تمامی راه های عملی جهت گسترش مهاجرت یهودیان به فلسطین بود. هرتزل با تمام توان تلاش می كرد از طرح منازعات درونی سازمان صهیونیستی كه تازه تاسیس بود، جلوگیری كند زیرا می توانست اثرات نامطلوبی بر تحركات سیاسی اش در سطح بین المللی داشته باشد.

وی با دستاویز قرار دادن موضوع تاسیس صندوق یهودی اسكان ، موفق شد از مطرح شدن موضوعات اختلاف برانگیز در دستور كار كنگره ی دوم ممانعت به عمل آورد. در این كنگره ، هرتزل به عنوان رییس و نوردو به عنوان معاون رییس سازمان صهیونیستی برگزیده شدند و مقرر گردید در كنگره ی سوم یك نفر به نمایندگی از هرچهارصد عضو هر اتحادیه صهیونیستی كه مبلغ یك شیكل را به عنوان حق عضویت در سازمان صهیونیستی پرداخت می كنند، شركت نماید (به جای صد عضو در كنگره دوم ). همچنین « جمعیت سخنگویان عبری زبان » بنیان گذاری شد.


كنگره ی سوم
از ۱۵ تا ۱۸ اوت ۱۸۹۹ در شهر پازل و مشاركت تنها ۱۵۳ نفر برگزار گردید. شركت نكردن تعدادی از مخالفین هرتزل از یك سو و كاهش نسبت نمایندگان اتحادیه های منطقه ای صهیونیستی از سوی دیگر، علت كاهش ‍ شمار شركت كنندگان در كنگره سوم بود. در افتتاحیه این كنگره ، هرتزل گزارشی در مورد ملاقات هایش با « ویلهلم دوم  » قیصر آلمان در قسطنطنیه (۸ اكتبر ۱۸۹۸) و بیت المقدس (۲ نوامبر ۱۸۹۸) ارایه داد. البته این ملاقات ها نتایجی عملی در پی نداشت ولی هرتزل عامدانه اهمیت سیاسی و تبلیغاتی این ملاقات ها را بزرگ نمایی كرد تا از آن برای مقابله با مخالفت رو به فزونی با خط مشی اش در درون سازمان بهره برداری نماید.

در كنگره ی سوم میان هرتزل و مخالفین اواختلاف نظر شدیدی پدید آمد و این اختلاف نظر درباره معنی واقعی  « مجوز بین المللی » و این كه این مجوز را باید از تمامی كشورهای بزرگ یا تنها از تركیه گرفت و همچنین در خصوص مفهوم عبارت مبهم  « قانون عام » بود. مسایل فرهنگی با توجه به تصویب طرح تاسیس « جمعیت سخنگویان عبری زبان » نیزاز دیگر مواردی بود كه در این كنگره بحث های زیادی در خصوص آن به عمل آمد.

با پافشاری و اصرار هرتزل و طرفدارانش ، هرگونه تلاش « عمل گرایان  » برای جلب موافقت كنگره با آغاز عملیات شهرك سازی ، پیش از دریافت « مجوز بین المللی » ناكام ماند و در نتیجه صندوق یهودی اسكان كه تحت سلطه ی هرتزل بود، تعهد به تامین بودجه عملیات مزبور را نپذیرفت . به هنگام بحث و گفت و گو در این زمینه ، هرتزل كه با هزینه كردن بودجه صندوق یهودی اسكان در این قبیل طرح های شهرك سازی (به دلیل ثابت نشدن سودمند بودن آن ) مخالف بود، توضیح داد كه صندوق مذكور تنها وسیله ای برای اخذ مجوز مورد نظر به خصوص از تركیه است .

او عقیده داشت كه با پرداخت بخشی از بدهی های تركیه با استفاده از بودجه صندوق می تواند این كشور را نسبت به برآورده كردن خواسته ی صهیونیست ها مجاب كند. با این حال ، كنگره تصمیم به منع استفاده از دارایی های صندوق در طرح هایی خارج از خاك فلسطین و سوریه گرفت . همچنین تعدادی ازنظام نامه های داخلی و دستگاه اداری را تصویب و در خصوص تقسیم كار میان بخش های مختلف سازمان ، تصمیماتی اتخاذ نمود. هرتزل از طریق تهدید به كناره گیری توانست خط مشی سیاسی اش را تحمیل و كنگره را به ادامه ی تاكید بر « مجوز بین المللی » وادار سازد. وی یك بار دیگر به ریاست سازمان جهانی صهیونیستی برگزیده شد و بدین ترتیب موفق شد مخالفین روش هایی را از صحنه رقابت با خود خارج كند.

نوع مطلب : تشکیل سازمان صهیونیستی، 
برچسب ها : اتحادیه محلی صهیونیستی، ولفسون، لئوموتزكین، پرولتاریای یهودی، نحمان سیرگین، ژوزف حییم برینر، برنار لازار،
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 14 خرداد 1394 04:35 ب.ظ
شما به اسلامی که این یهودیان صهیونیست و آمریکایی نمایش می دهند نگاه نکن نظیر گروه داعش سگ صفت که به اسم اسلام هم مسلمان میکشد هم یهودی و هم مسیحی می کشد و بویی از انسانیت و حتی بویی از حیوانیت نیز نبرده است یا گروه های دیگری که با نام اسلام ، اسلام هراسی و اسلام زدایی می کنند لذا خواهنم که درباره اسلام واقعی تحقیق کنید و انشالله راه و مسیر درست و الهی را دریابید
الهی آمین برحمتک یا ارحم الراحمین
پنجشنبه 23 شهریور 1391 02:28 ب.ظ
سلام اگه میشه بعد از اینا در مورد فراماسونری و ایلومناتی و ماجرای استر هم مطلب بذار
پنجشنبه 23 شهریور 1391 11:47 ق.ظ
سلام دوست عزیزم.
وبلاگ شما را مطالعه کردم.
از اینکه با شما آشنا شدم خوشحالم.
از شما دعوت می کنم که از وب سایت ما هم بازدید کنید.
اگر مطالب براتون جالب بود، لطفاً لینک وب سایت ما را در قسمت پیوند های وبلاگتون قرار دهید.
متشکرم.

پنجشنبه 23 شهریور 1391 11:38 ق.ظ
boro baba
پنجشنبه 23 شهریور 1391 11:31 ق.ظ
کافر اهل کتاب!!!!تو رو به اسلام دعوت می کنم....
برای رستگاری مسلمان شو
خدا تو قرآن بنی اسرائیل رو کافر اهل کتاب نامیده....
مسلمون بشو
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

yaahooodi001@yahoo.com