تبلیغات
من یک یهودی ام . . . אני יהודי - دوران قیومیت و توسعه صهیونیسم
 
من یک یهودی ام . . . אני יהודי
من فقط یك یهودی هستم . . . فقط همین . . .
درباره وبلاگ


من یک یهودی ام . . .
سالهاست یهودی ام . . .
من یک یهودی ایرانی هستم و در ایران آزادانه زندگی می کنم . به اعتقاد من صهیونیسم هرگز مساوی یهود نبوده است ، بلکه این یهود بوده است که مورد سواستفاده صهیونیسم قرار گرفته است .
صهیونیسم برای برای ترساندن یهودیان اروپا ، هلوکاست را به راه انداخته است . هلوکاست هم می تواند واقعیت داشته باشد و هم نه . اما چیزی که مشخص است این است که هلوکاست برای ترساندن یهودیانی طراحی شده بود که نمی خواستند اروپا را ترک کنند .
به نظر من مردم دو دسته هستند . یا طرفدار صهیونیسم و یا مخالف آن و این هیچ ربطی به مذهب افراد ندارد . همانطور که مسیحیان صهیونیسم در اسرائیل فعالیت می کنند ، مسلمانان صهیونیسم هم در آنجا فعالیت دارند .
من اینجا آمده ام که از انسانیت دفاع کنم . انسانیتی که در مکتب صهیونیسم جایی ندارد . زمانی با کشتن یهودیان به دنبال اهداف خود بوده و زمانی با کشتن مسلمانان .
من یک یهودی ایرانی آزاد هستم . این وبسایت صرفا جهت معرفی صهیونیسم ، اهداف آن و عملکرد موافقان و مخالفان آن ایجاد شده است و به سوالات دینی به هیچ عنوان پاسخ نمی دهم .
تمام رفرنس های مطالب انگلیسی ، بر اساس ترجمه فارسی نوشته شده اند .

I am a Jew…
For years, I am a Jew…
I am an Iranian Jew and live freely in Iran. I believe Judaism is not equal to Zionism at all, though it has already been exploited by Zionists. The Holocaust may be true or not true. The fact is that Zionists made the Holocaust to scare Jews who didn’t want leave the land of Europe.
I believe there are two groups of people in the world: Pro-Zionism or Anti-Zionism. This classification has nothing to do with religion. Some Muslims, as well as Christian Zionists, are Israeli citizens and represented in Israel's population.
I am here to defend the humanity that has no place in “Zionism doctrine”. Zionists, if necessary, not only kill the Jews, but also the Muslims to achieve their goals.
I am a free Iranian Jew.
This website merely has been created to introduce Zionism, its goals, and to evaluate the performance of its advocates and opponents, not to answer religious questions of the readers.
(All referral sources in the footnotes have been translated into Persian)به دوستان ایرانی پیشنهاد می کنم این لینک را هم مطالعه نمایند .
http://www.yahoood.ir/post/32

مدیر وبلاگ : یهودی ایرانی
نویسندگان
چهارشنبه 26 آبان 1389 :: نویسنده : یهودی ایرانی
دوران قیومیت و توسعه صهیونیسم
گرچه نظام قیومیت انگلیس بر فلسطین در 1301ش./1922م. به تصویب رسید و از 1302ش./1923م. به مرحله اجرا در آمد ، ولی انگلیسی ها از 1297ش./1918م. بر فلسطین سلطه داشته اند . رفتار دولت مردان انگلیسی در زمان قیومیت ، در مجموع ، زمینه های تاسیس اسرائیل را پدید آورد و در دهه نخست حاکمیت و قیومیت ( 1370-1297ش./1928-1918م.) آنان دست به کارهای زدند که صهیونیست ها را برای دست یافتن به آرزوهای خویش مدد رسانیدند :1.      تشویق مهاجرت یهودیان به فلسطین

2.      تسهیل فروش زمین های اعراب به یهودیان

3.      ایجاد سازمان های اجتماعی و اقتصادی یهودیان در فلسطین و جلوگیری از تشکل اعراب در برابر این سازمان ها

4.      آموزش نظامی یهودیان توسط افسران انگلیسی

5.      تشویق سرمایه گذاری به نفع صهیونیست ها در فلسطین از سوی سرمایه داران آمریکایی و انگلیسی

همچنین آنان با انتصاب سر هربرت سموئل ، صهیونیست مشهور و یکی از طراحان اعلامیه بالفور ، به عنوان کمیسر عالی انگلیس بر فلسطین ، به اجرای خواسته های صهیونیست ها مددی بسیار رسانیدند . مخالفت های دیپلماتیک ، قیام ها ( مانند تیر 1299ش./آوریل 1920م.) تظاهرات و اعتصابات عمومی اعراب فلسطینی ( چون خرداد 1304ش./مارس 1925م.) مانعی برای اجرای نقشه های انگلیسی پدید نیاورد .(1)

در دوره قیومیت ( 1317-1318ش./1938-1929م.) اختلاف مسلمانان و یهودیان بر سر مالکیت دیوار ندبه ، منجر به وقوع شورش هایی گسترده در 1308ش./1929م. شد . کمیسیون انگلیسی بررسی کننده این حوادث ، ارسال نیروهای اضطراری به فلسطین و تقویت سازمان پلیس را توصیه کرد . چند سال بعد ، موج جدیدی از مهاجرت یهودیان به فلسطین آغاز گردید که صهیونیست را در نیل به افزایش جمعیت و تاسیس دولت یهودی کمک کرد .

انگلیسی ها علی رغم جانب داری جامعه ملل از خواسته های عرب و نیز دگرگون شدن مبارزه ضد یهودی و انگلیسی اعراب ، از مخالف های مسالمت آمیز به قیام مسلحانه و همچنین ، نیاز به کسب حمایت اعراب در جنگ احتمالی آینده علیه متحدین و بی نتیجه کردن تلاش های متحدین در این باره ، حاضر به پذیرفتن خواسته های فلسطینی نشد . (2)

" در سومین دوره حکومت قیومیت در فلسطین (1327-1318ش./1948-1939م.) که با جنگ جهانی دوم همزمان بود ، انگلستان برای حفظ منافع خود در جنگ و جلب حمایت اعراب ، به تدریج از تقویت صهیونیست ها دست کشید و سعی کرد میان دو گروه متخاصم در فلسطین نوعی سازش ایجاد کند . در این دوره ، صهیونیست ها ، که بی مهری انگلستان را ( با انتشار کتاب سفید در 1318ش./1939م. و اجرای مفاد آن یعنی محدودیت مهاجرت و خرید زمین از سوی یهودیان ) مشاهده می کردند ، به سوی قدرت نو ظهور جهانی ، یعنی ایالات متحده آمریکا روی آوردند" . (3)

آمریکاییان برای گسترش نفوذ و همچنین برای برخورداری از حمایت های مالی و سیاسی صهیونیست های آن کشور ، به پشتیبانی از خواست صهیونیست ها و تجهیز گروه های تروریستی به منظور گسترش فعالیت های ضد فلسطینی و انگلیسی پرداختند و شبه نظامیان یهودی ، با بهره گیری از خلاء تبعید رهبران فلسطینی و حمایت آمریکا ، به منافع انگلیس و اعراب آسیب رسانیدند .

" بدین خاطر ، بوین (4) ( وزیر خارجه انگلستان ) در . . . ( اردیبهشت 1326ش.) فوریه 1947م. در مجلس عوام اعلام کرد که نظام قیومیت قادر به حل مسئله فلسطین نیست ؛ زیرا یهودیان تقاضای پذیرش میلیون ها مهاجر را دارند و این به زیان اعراب است . . .  ( به این جهت ) انگلستان در حل مسئله ، به بن بست رسیده و دولت اعلی حضرت تصمیم گرفته است که کل قضیه را به سازمان ملل متحد ارجاع دهد (5)

قیومیت انگلیس بر فلسطین ، از آن رو که حقوقی ویژه برای یهودیان فراهم آورد ، به سیل مهاجرت یهودیان انجامید . ولی در برابر ، به افزایش سطح رفاه و پیشرفت زندگی مردم بومی منجر نشد . همچنین ، شیوه رفتار انگلیس در دوران قیومیت ، مغیار با مفاد اعلامیه بالفور و محتوای حکم قیومیت جامعه ملل بود و حتی بر خلاف حکم قیومیت ، دولت قیم از ارائه خدماتی که برای آن ها حکم قیومیت دریافت کرده بود ، نا موفق ماند . (6)

 

 

 

1.      ریشه های بحران در خاورمیانه / احمدی / صفحه 201 – 209

2.      ریشه های بحران در خاورمیانه / احمدی / صفحه 209 - 220

3.      ریشه های بحران در خاورمیانه / احمدی / صفحه 220

4.      Bewin

5.      ریشه های بحران در خاورمیانه / احمدی / صفحه 236

6.      فلسطین و حقوق بین الملل / کتان / صفحه 44 – 50

 

نوع مطلب : زمینه های پیدایش اسرائیل، 
برچسب ها : فلسطین، انگلیس، مهاجرت یهودیان، صهیونیست، آمریکایی، سر هربرت سموئل، دیوار ندبه، دولت یهودی، ضد یهودی، قیام مسلحانه، تجهیز گروه های تروریستی، شبه نظامیان یهودی، سازمان ملل متحد، ریشه های بحران در خاورمیانه، Bewin، فلسطین و حقوق بین الملل، کتان، دوران قیومیت و توسعه صهیونیسم، زمینه های پیدایش اسرائیل،
لینک های مرتبط :
سه شنبه 15 شهریور 1390 12:59 ب.ظ
درود بر جمهوری اسلامی
ایران اهل جنگ نیست اهل صلح است
مرگ بر اسرائیل مرگ بر اسرائیل فریاد هر ایرانی مرگ بر اسرائیل فریاد هر مسلمان مرگ بر اسرائیل مرگ بر امریکا مرگ بر انگلیس
مرگ بر اسرائیل
جمعه 5 آذر 1389 12:27 ب.ظ
جبهه ضذصهیونیست»
مرگ بر این مرگ بر آن
میر حسیت موسوی دستگیر شد
من یعودی هستم...فقط...»ی

آیا فکر می کنید جهان نابودی میخواهد
نه.....جهان آبادی می خواهد
جنگ جهانی سوم برای شما فرصت طلایی نمی شود
یهودی ایرانییهودی در پاسخ به "hotuo"
سلام
بله ما هم دنبال صلح هستیم اما نه صلحی که در عراق و افغانستان و فلسطین و . . . است . دوست عزیز بدون تعصب حداقل به این سه کشور نگاه کنید . تهدید و جنگ همین کنار ماست . کنار بشریت . کسانی که به نام بشریت ادم می کشند به راحتی ای که حتی نمی تونید تصور کنید . خیلی راحت تر از اون چیزی که من و شما فکرش را بکنیم . آدم می کشند زن و کودک می کشند دقت کنید . . .
دوست عزیز در کشور ایران اوضاع واقعا خیلی فرق می کند . . . واقعا فرق می کند . برید و ببینید بعد بیاید از صلح و صلح دوستی بنویسید . . .
جبهه ضد صهیون پیروز است . . .
یکشنبه 30 آبان 1389 10:16 ب.ظ
DOWN WITH ISRAEL
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
جمعه 28 آبان 1389 10:05 ب.ظ
عالی مثل همیشه.... به قول همسرم در هر مورد مشکوک همیشه یه چیزی زیر سر انگلیسی هاست!
یهودی ایرانییهودی در پاسخ به "آفتابگردان"
سلام
اره واقعا هرچند خیلی از دوستان این موضوع رو به طنز می گن اما واقعیت همینه !!
وجود خود آمریکا هم زیر سر این انگلیسی هاست . . .
جبهه ضد صهیون پیروز است . . .
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

yaahooodi001@yahoo.com