تبلیغات
من یک یهودی ام . . . אני יהודי - رهبران ساف
 
من یک یهودی ام . . . אני יהודי
من فقط یك یهودی هستم . . . فقط همین . . .
درباره وبلاگ


من یک یهودی ام . . .
سالهاست یهودی ام . . .
من یک یهودی ایرانی هستم و در ایران آزادانه زندگی می کنم . به اعتقاد من صهیونیسم هرگز مساوی یهود نبوده است ، بلکه این یهود بوده است که مورد سواستفاده صهیونیسم قرار گرفته است .
صهیونیسم برای برای ترساندن یهودیان اروپا ، هلوکاست را به راه انداخته است . هلوکاست هم می تواند واقعیت داشته باشد و هم نه . اما چیزی که مشخص است این است که هلوکاست برای ترساندن یهودیانی طراحی شده بود که نمی خواستند اروپا را ترک کنند .
به نظر من مردم دو دسته هستند . یا طرفدار صهیونیسم و یا مخالف آن و این هیچ ربطی به مذهب افراد ندارد . همانطور که مسیحیان صهیونیسم در اسرائیل فعالیت می کنند ، مسلمانان صهیونیسم هم در آنجا فعالیت دارند .
من اینجا آمده ام که از انسانیت دفاع کنم . انسانیتی که در مکتب صهیونیسم جایی ندارد . زمانی با کشتن یهودیان به دنبال اهداف خود بوده و زمانی با کشتن مسلمانان .
من یک یهودی ایرانی آزاد هستم . این وبسایت صرفا جهت معرفی صهیونیسم ، اهداف آن و عملکرد موافقان و مخالفان آن ایجاد شده است و به سوالات دینی به هیچ عنوان پاسخ نمی دهم .
تمام رفرنس های مطالب انگلیسی ، بر اساس ترجمه فارسی نوشته شده اند .

I am a Jew…
For years, I am a Jew…
I am an Iranian Jew and live freely in Iran. I believe Judaism is not equal to Zionism at all, though it has already been exploited by Zionists. The Holocaust may be true or not true. The fact is that Zionists made the Holocaust to scare Jews who didn’t want leave the land of Europe.
I believe there are two groups of people in the world: Pro-Zionism or Anti-Zionism. This classification has nothing to do with religion. Some Muslims, as well as Christian Zionists, are Israeli citizens and represented in Israel's population.
I am here to defend the humanity that has no place in “Zionism doctrine”. Zionists, if necessary, not only kill the Jews, but also the Muslims to achieve their goals.
I am a free Iranian Jew.
This website merely has been created to introduce Zionism, its goals, and to evaluate the performance of its advocates and opponents, not to answer religious questions of the readers.
(All referral sources in the footnotes have been translated into Persian)به دوستان ایرانی پیشنهاد می کنم این لینک را هم مطالعه نمایند .
http://www.yahoood.ir/post/32

مدیر وبلاگ : یهودی ایرانی
نویسندگان
جمعه 22 بهمن 1389 :: نویسنده : یهودی ایرانی
رهبران ساف

از سه تن که به رهبری ساف رسیدند، یاسر عرفات از همه مشهورتر است، اما برخلاف احمد شقیری که در تآسیس ساف بسیار مؤثر بوده عرفات در تداوم حیات سیاسی آن سهمی بسیار داشته است.

احمدشقیری نخستین1 رهبر ساف در 1286 ش./1907 م. در عکا به دنیا آمد.2 او در «طول کرم» پرورش یافت و زبان انگلیسی را در قدس آموخت. در 1305 ش./ 1926 م. به تحصیل در دانشگاه آمریکایی بیروت پرداخت و تحصیلات خودرا در رشته حقوق ادامه داد و آن را در قدس تکمیل کرد وی در روزنامه های آلنهار بیروت و الیرام قلم می زد و چند بار به علت مخالفت با قیومت انگلیس بر فلسطین و مهاجرت یهودیان، دستگیر و بازداشت شد. شقبری در 1327 ش./ 1948 م.3 به معاونت دبیر کل اتحادیه عرب منصوب گردید و سپس بارها به نمایندگی از سوریه و عربستان سعودی در جلسه های سازمان ملل متحد و کنفرانس های جهانی شرکت کرد.


شقیری از بهترین خطیبان عرب در دفاع فلسطین و کشورهای عربی بود که هنوز تحت استعمار قرار داشتند از این رو در 1341ش/. 1962م. به عنوان نماینده فلسطین در اتحادیه عرب و در 1343ش./ 1964م. از سوی اتحادیه عرب به ریاست ساف برگزیده شد وی در مدت ریاستش می کوشید احساس ملی فلسطینیان و اصول و سازمانهای آنان از حدود رهبران عرب تجاوز نکند همچنین وی با تبادل نظر با دولت های عرب و مردم فلسطین پیش نویس منشور ملی فلسطین و اساس نامه ساف را فراهم کرد که سپس به تصویب اتحادیه عرب رسید سرانجام شقیری در 1348ش./ 1969م. از ریاست ساف و نمایندگی فلسطین در اتحادیه عرب کناره گرفت باری دیگر به دنیای نویسندگی پیوست اما او همچنان مخالف هرگونه توافقی با دولت اسرائیل باقی ماند.4

محمد عابد مشهور به یاسر عرفات سومین رهبر ساف در اورشلیم و در 1320ش./ 1940م. متولد شد. در هفده سالگی به سمت منشی مخصوص عبدالقادر حسینی درآمد. سپس به تحصیل در دانشکده مهندسی قاهره پرداخت و از 1331ش./1952م. تا در جنگ سوئز (=1335ش./1956م.) به عنوان کارشناس مواد منفجره و تخریب شرکت داشت و پس از فراغت از  تحصیل برای یافتن شغل راهی کویت شد در کویت به کارهای چریکی ضد اسرائیل روی آورد و با تأسیس گروه چریکی فتح به ریاست آن دست یافت وی در سال تأسیس فتح و نیز در 1346ش./ 1967م. نخستین و دومین عملیات ضد اسرائیلی فتح را رهبری کرد.5

عملیات کرامه، عرفات را به شهرت رساند پس از آن با کمک و مساعدت جمال عبدالناصر6 به رهبری ساف دست یافت وی که دارای اندیشه ملی گرایانه است هیچ گاه در همکاری با ناصریست ها7 و بعثی ها 8 و.... دچار سختی نشده است؛ زیرا بر آن است که همکاری با این گروه ها شرط نخستین نجات فلسطین است حمله رژیم اسرائیل به لبنان در 1361ش./1982م. و اشغال بیروت به بیرون راندن چریک های ساف از لبنان انجامید این رویداد به کاهش محبوبیت مبارزاتی عرفات منجر شد سپس عرفات با ادامه سیاست های سازش کارانه و گاه شتاب زده بیش از گذشته محبوبیت خود را از دست داد و ساف را در نیل به هدف های مبارزه علیه اسرائیل ناکام گذاشت این ناتوانی به پدیدآمدن انتفاضه9 مدد رساند.

 

 

 

 

1. رهبران ساف از آغاز تا کنون عبارت بوده اند از :

 1. احمد شقیری
 2. یحیی حموده
 3. یاسر عرفات

یحیی حموده تنها مدتی کوتاه ، در 1347ش./1968م. ریاست ساف را برعهده داشت . او حقوق دانی فلسطینی با گرایش فکری چپ (کمونیستی) بود . اهداف سیاست خارجی ساف در فلسطین اشغالی ، نورائی ، صفحه 256 .

2. فرهنگ سیاسی لبنان ، علیزاده ، محمد رضا گلسرخی و محمدرضا معماری ، صفحه 182 .

3. فرهنگ تاریخی – سیاسی ایران و خاورمیانه ، علی بابایی ، جلد 2 ، صفحه 185 .

4. فرهنگ تاریخی – سیاسی ایران و خاورمیانه ، علی بابایی ، جلد 3 ، صفحه 185 /  فرهنگ سیاسی لبنان ، علیزاده ، محمد رضا گلسرخی و محمدرضا معماری ، صفحه 182 / اهداف سیاست خارجی ساف در فلسطین اشغالی ، نورائی ، صفحه 256 .

5. فرهنگ تاریخی – سیاسی ایران و خاورمیانه ، علی بابایی ، جلد 3 ، صفحه 215 .

6. عبدالناصر ، شخصیت نظامی و سیاست مدار مصری و رئیس جمهور آن کشور از 1335ش./1956م. تا 1349ش./1970م. . فرهنگ تاریخی – سیاسی ایران و خاورمیانه ، علی بابایی ، جلد 3 ، صفحه 209 .

7. ناصریست ها به کسانی گفته می شود که به اندیشه های جمال عبدالناصر در بعد مسائل داخلی و خارجی وفا دارند .

8. بعث به اندیشه ای گفته می شود که به اصالت و رسالت قوم عرب ، تاسیس دولت واحد عربی ، جدایی دین از سیاست و . . . معتقد است . فرهنگ علوم سیاسی ، آقابخشی ، صفحه 26 .

9. انتفاضه به مبارزه جدید مردم فلسطین علیه اسرائیل اطلاق می شود . در این باره در آینده بیشتر بحث خواهیم کرد .

 

 

نوع مطلب : سازمان آزادی بخش فلسطین، 
برچسب ها : رهبران ساف، سازمان آزادی بخش فلسطین، رهبری ساف، یاسر عرفات، احمد شقیری، تآسیس ساف، نخستین رهبر ساف، عکا، طول کرم، قدس، آلنهار بیروت، الیرام، قیومت انگلیس، مهاجرت یهودیان، دبیر کل اتحادیه عرب، سازمان ملل متحد، دفاع فلسطین، ریاست ساف، منشور ملی فلسطین، اساس نامه ساف، محمد عابد، اورشلیم، عبدالقادر حسینی، دانشکده مهندسی قاهره، جنگ سوئز، عملیات ضد اسرائیلی، عملیات کرامه، جمال عبدالناصر، ناصریست ها، بعثی ها، نجات فلسطین، حمله رژیم اسرائیل به لبنان، اشغال بیروت، ساف، انتفاضه، یحیی حموده، کمونیستی، اهداف سیاست خارجی ساف در فلسطین اشغالی، نورائی، فرهنگ سیاسی لبنان، علیزاده، محمد رضا گلسرخی، محمدرضا معماری، فرهنگ تاریخی – سیاسی ایران و خاورمیانه، علی بابایی، اندیشه های جمال عبدالناصر،
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 26 دی 1392 04:18 ب.ظ
من همیشه باخودم میگم حضرت موسی قوم یهود ادم نیستندچرا هدایتشون کردی این ازاسراییل بدبخت که الان انگل دنیاشده
یکشنبه 24 بهمن 1389 09:02 ب.ظ
حالا ارا رو کی می شناسه که مراجعه کنه یک سئوال پرسیدیم ازت اینکه سرود در مورد چیه محتوایش چیه ......
شنبه 23 بهمن 1389 10:56 ب.ظ
نه نمی دونم ؟
یهودی ایرانییهودی در پاسخ به "سرباز گمنام"
سلام
به آلبوم ارا2 ( eRa 2 ) مراجعه کنید .
شنبه 23 بهمن 1389 10:56 ب.ظ
جواب من رو ندادی که ؟
یهودی ایرانییهودی در پاسخ به " "
سلام
جواب چی رو ؟ شما ؟؟؟
جمعه 22 بهمن 1389 11:35 ب.ظ
الان گزارش میدم كه وبلاگت را حذف كنند .
افتخار میكنی كه یهودی هستی؟
برات متاسفم. تو كه ایرانی هستی این پرچم اسرائیل چیه؟
اگر مسلمان بودی چه مینوشتی؟
میدونم دلت ساخته شده از سنگ و سرب
یهودی ایرانییهودی در پاسخ به "مسعود"
سلام
متوجه منظورتون نشدم . اما اگر این همه نوشتید که من بترسم باید بگم متاسفانه بیشتر خندم گرفت . . .
جمعه 22 بهمن 1389 11:21 ب.ظ
ا...
به حق قوه الهی کشور به اصطلاح اسرائیل نابود می شود بهمراه تمام یهودیان صهیونی که در ان وجود دارند و بر خانه ها و زمین های مسلمانان منزل کردند
و شما رو به دین اسلام دعوت می کنم که همانا خداوند فرمود هیچ دینی به جز اسلام پذیرفته نمی شود
و یک سئوال این اهنگ چون قبلا در مورد ش می دونستم چی هست ایا سرود چی بود ؟؟؟؟
یهودی ایرانییهودی در پاسخ به "سرباز گمنام"
سلام
از آمین گفتن هاش مشخص نیست چیه ؟؟!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


صفحات جانبی
آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :

yaahooodi001@yahoo.com